iSport Winter Cup – Boys 2008

Tournament information

Playtime: 2x17 min
Players on the pitch: 11v11
Ball size: 5
Tournament date: 18.02-19.02.2023
Location: Tartu Annemõisa football hall

Boys 2008

Group A

TeamGWDLDifPointsPlace
FK Auda31111-243
Tallinna FC Flora Roheline32012-362
FA Tartu Kalev32102-071
FC Elva30030-004

Group B

TeamGWDLDifPointsPlace
Tartu JK Tammeka Sinine30211-223
Vidzemes FC32013-262
Valmiera FC 32104-071
Nõmme Kalju FC II30121-514

Group C

TeamGWDLDifPointsPlace
Tallinna FC Flora Valge30121-313
FA Tartu Kalev 200932012-462
FK Tukums 200033009-091
SK Super Nova30121-614

18.02.2023

NrTimePitchTeamsScore
109:30Annemõisa jalgpallihallFA Tartu Kalev - FK Auda0:0
210:10Annemõisa jalgpallihallTallinna FC Flora Valge - FA Tartu Kalev 20090:1
310:50Annemõisa jalgpallihallTallinna FC Flora Roheline - FA Tartu Kalev0:2
411:40Annemõisa jalgpallihallTartu JK Tammeka Sinine - Nõmme Kalju FC II1:1
512:20Annemõisa jalgpallihallVidzemes FC - Valmiera FC0:2
613:00Annemõisa jalgpallihallFK Tukums 2000 - FA Tartu Kalev 20094:0
713:40Annemõisa jalgpallihallFA Tartu Kalev - FC Elva+/-
814:20Annemõisa jalgpallihallValmiera FC - Tartu JK Tammeka Sinine0:0
915:00Annemõisa jalgpallihallSK Super Nova - Tallinna FC Flora Valge1:1
1015:40Annemõisa jalgpallihallFC Elva - Tallinna FC Flora Roheline-/+
1116:20Annemõisa jalgpallihallNõmme Kalju FC II - Vidzemes FC0:2
1217:00Annemõisa jalgpallihallSK Super Nova - FA Tartu Kalev 20090:1
1317:40Annemõisa jalgpallihallFK Auda - Tallinna FC Flora Roheline1:2
1418:20Annemõisa jalgpallihallValmiera FC - Nõmme Kalju FC II2:0
1519:00Annemõisa jalgpallihallTartu JK Tammeka Sinine - Vidzemes FC0:1
1619:40Annemõisa jalgpallihallTallinna FC Flora Valge - FK Tukums 20000:1
1720:20Annemõisa jalgpallihallFK Auda - FC Elva+/-
1821:00Annemõisa jalgpallihallFK Tukums 2000 - SK Super Nova4:0

19.02.2023

NrTimePitchTeamsScore
1908:00Annemõisa jalgpallihallFC Elva - Nõmme Kalju FC II-/+
2008:40Annemõisa jalgpallihallFK Auda - Tartu JK Tammeka Sinine1:0
2109:20Annemõisa jalgpallihallTallinna FC Flora Roheline - Vidzemes FC0:1
2210:00Annemõisa jalgpallihallFA Tartu Kalev - Valmiera FC0:1
2310:40Annemõisa jalgpallihallFC Elva - SK Super Nova-/+
2411:20Annemõisa jalgpallihallFK Auda - Tallinna FC Flora Valge2:0
2512:00Annemõisa jalgpallihallTallinna FC Flora Roheline - FA Tartu Kalev 20090:0
2612:40Annemõisa jalgpallihallFA Tartu Kalev - FK Tukums 20002:1
2713:20Annemõisa jalgpallihallSK Super Nova - Nõmme Kalju FC II1:1
2814:00Annemõisa jalgpallihallTallinna FC Flora Valge - Tartu JK Tammeka Sinine0:0
2914:40Annemõisa jalgpallihallFA Tartu Kalev 2009 - Vidzemes FC0:0
3015:20Annemõisa jalgpallihallFK Tukums 2000 - Valmiera FC0:2

Place Groups

1.-3. place group

TeamGWDLDifPointsPlace
FA Tartu Kalev21012:232nd
Valmiera FC22003:061st
FK Tukums 200020021:403rd

4.-6. place group

TeamGWDLDifPointsPlace
Tallinna FC Flora Roheline20110:116th
Vidzemes FC21101:044th
FA Tartu Kalev 200920200:025th

7.-9. place group

TeamGWDLDifPointsPlace
FK Auda22003:067th
Tartu JK Tammeka Sinine20110:108th
Tallinna FC Flora Valge20110:209th

10.-12.place group

TeamGWDLDifPointsPlace
FC Elva20020:0012th
Nõmme Kalju FC II21101:1410-11th
SK Super Nova21101:1410-11th